Конопляне волокно: альтернатива бавовні

Гратися у пісочниці, поратися в саду, влаштовувати пікніки – скільки ж існує чудових способів провести час на свіжому повітрі. Проте, щоб можливість насолоджуватися різними порами року та їх дарами була й у наших онуків, ми вже зараз маємо оптимізувати текстильну промисловість. Адже навіть вирощування натуральних волокон може виснажувати довкілля.

Разом із бавовною, однією з найдавніших культурних рослин є коноплі. Вже 12 тис. років тому їх вирощували для виробництва волокна, зокрема, і на території сучасної України. І хоча під час промислової революції бавовна захопила весь світ, зараз відбувається відродження конопель, адже вони мають багато переваг як господарська культура і як матеріал для одягу:

  • По-перше, промислові коноплі ростуть швидше, ніж бавовна та льон, а тому дають більше сировини за той самий період. Завдяки цьому, вони також природно стійкіші до шкідників та хвороб. І потребують менше води та електроенергії для вирощування.
  • По-друге, конопляне волокно можна відбілити без використання хлору. А після фарбування воно краще зберігає колір.
  • По-третє, коноплі краще зберігають форму та більш зносостійкі в порівнянні з бавовною. В процесі носіння одяг з конопель стає м’якшим, але не втарчає гарний вигляд.
  • По-четверте, конопляна тканина має антибактеріальні властивості, стійка до грибків та плісняви.
  • І нарешті, речі з конопель добре блокують ультрафіолет та вбирають зайву вологу.

Дитячий одяг з конопель

Завжди обираючи найкращі рішення для дітей та для природи, Reima вводить у весняно-літню колекцію натільний одяг з конопель. Це наш вклад у популяризацію конопель і майбутнє планети. 

Матеріал Organic hemp cotton muslin містить 55% конопляного волокна та 45% органічної бавовни. У лінійці представлені дитячий ромпер напівкомбінезон з довгими холошами Duunari, літня сукня для дівчаток Mekkonen та універсальні дитячі шорти середньої довжини Varttuu. Усі моделі наявні у спарених розмірах від 110 до 164 см. 

Дитяче взуття з конопель

Крім того, міцний, гігієнічний та дихаючий конопляний текстиль використаний у моделях дитячих літніх кросівок Lenkki, Tossu та Lenkkari.

Спробуйте новий натуральний матеріал від Reima вже цього літа. Чекаємо вас на примірку!